1976 yılında Sinop’un Boyabat ilçesinde doğdu. İlkokulu Sinop Saraydüzü’nde, orta ve lise eğitimini Boyabat İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimine Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünde devam eden Savaş, 2007 yılında kendi firmasını kurarak ticaret hayatına atıldı. Dahi Reklam adıyla reklam ve ajans sektöründe hizmet veren Savaş, 2009 yılından itibaren Sinop İli ve İlçeleri Yardımlaşma Derneğinde (SİYAD) Genel Başkan Yardımcısı olarak başladığı görevini hala sürdürmektedir. 2014 yılında AK Parti Sultanbeyli Meclis Üyesi olarak seçilen Savaş, divan katibi olarak 5 yıldır görev yapmaktadır. 2018 yılında yapılan İstanbul Ticaret Odası seçimlerinde komite üyesi olarak seçilen Savaş evli ve 3 çocuk babasıdır.

1988 Van doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Galatasaray Üniversitesi ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesinde Hukuk alanında eğitimler almıştır. Daha sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir. 2011-2012 yıllarında özel şirketlerde hukuk danışmanı olarak görev yapmıştır. 2013 yılından bu yana Gezer Hukuk bürosunun kurucu avukatı olarak, ulusal ve uluslararası faal bir şekilde serbest avukatlık hizmetine devam etmektedir. Hukukçuların birbirine kenetlenebilmelerini, birbiriyle kucaklaşabilmeleri, kaynaşabilmelerini sağlamak ve sorunlarının çözümünde yardımcı olmak üzere, hukuk derneklerini bir çatı altında birleştirmeyi başarmış ve Türkiye’de bir ilke imza atarak hukuk camiasında Sivil Toplum Kuruluşu (STK) olarak Tüm Hukukçular Federasyonun kurulmasına öncülük etmiştir. Bu federasyonun yapılan ilk genel kurulunda oy çokluğuyla genel başkan seçilerek başa geçmiştir. Türkiye’nin bir çok illerinde bulunan hukukçularımız için hukukçular federasyonuna bağlı il bölge temsilcilikleri kurmuştur. Hukuk camiasında yapmış olduğu üstün çalışmalarından dolayı Freud Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı almıştır. Bir diğer yandan  Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyetinin (UYGAD) hukuk işleri başkanlığına getirilen başkan, aynı zamanda Mercek Haber gazetesinde hukukçu yazar olarak köşe yazarlığını yapmaktadır. Yapmış olduğu çalışmalarından dolayı UYGAD tarafından başarılı görülmüş ve kendisine 2016 yılının en iyi avukatı ödülü takdim edilmiştir. STK camiasında ve gerek hukuk camiasında nice başarılı projelere imza atmış ve yaptığı bu başarılı çalışmalarından dolayı, Freud Üniversitesi, Uluslararası Balkan Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi tarafından kendisine Türkiye’nin 2017 yılın en başarılı avukat plaket ödülü layık görülmüştür. 2018 yılında Ak Parti Van 27. Dönem Milletvekili A. Adayı olarak siyasi çalışmalarda bulunmuştur.

1994 yılında İstanbul-Üsküdar’da doğan Didem Karapıçak aslen Samsunludur. İlköğretimi Sultanbeyli Şehit Öğretmen Hamit Sütmen İlköğretim Okulunda tamamladı. Lise eğitimimi ise Üsküdar İMKB Anadolu Kız Meslek Lisesi’nde Çocuk Gelişimi/Erken Çocukluk Bölümünü (Montessori Eğitimi) tamamlayarak bitirdi. 2013 yılında Kırklareli Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü kazandı. 1 yıl burada eğitim aldıktan sonra birincilik ile Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümüne 2014 yılında yatay geçiş yaptı. 4 yıllık lisans eğitimi üstün başarı ile 4 yıldan kısa bir sürede tamamladı. Üniversite hayatı ve sonrasında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışmalar yapan Karapıçak, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyesidir. İş hayatına 2017 yılında Türkiye’nin UNCHR ile gerçekleştirdiği ortak projede sosyolog olarak çalışmaya başladı. Sultanbeyli AK Parti İlçe Kadın Kollarında Sekretarya Birim Başkanlığı görevine devam etmekte olan Karapıçak, Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümünde eğitim hayatına devam etmekte ve İngilizce bilmektedir.

1 Temmuz 1992 Sivas doğumludur. İlk ve ortaöğrenimini Sultanbeyli ilçesinde tamamladı. Lise eğitimini Sultanbeyli Anadolu İmam Hatip Lisesinde tamamlayarak mezun oldu. Lisans eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalında aldı. 2013 yılında Ak Parti Sultanbeyli İlçe Gençlik Kollarında siyasete girdi. Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yürütme Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. AK Parti üniversite okul başkanlığı, İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrenci konseyi başkanvekilliği yaptı. Lisans eğitimini aldığı üniversitede siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölüm başkanlığı görevinde bulundu. Genç yaşlarından itibaren birçok sivil toplum kuruluşu ve vakıfta aktif görevler aldı. Siyasette gençliğin dinamik yapısını hissettirmek adına bugüne kadar ilçe parti yönetiminin her kademesinde görev almış ve farklı düzeylerde çalışmalarda bulundu.

1987 yılında Siirt’in Şirvan ilçesinde doğan Ercan çalım, 1992 yılından beri Sultanbeyli’ de ikamet etmektedir. İlk, orta ve lise öğrenimini Sultanbeyli’ de tamamladı. 2008 yılında Amerikan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü dereceye girerek tamamlayan Çalım, şu anda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde ikinci üniversite öğrenimini görmektedir. 2014 yılında Sultanbeyli Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. Meclisimizin divan katipliği ve denetim komisyonu görevlerinde bulundu. İş hayatına bir şirkette yönetici olarak başlayan Çalım, halkla ilişkiler ve değişik departmanlarda yöneticilik yaptı. Şu an kendi şirketinde yöneticilik yapmaktadır. Ayrıca Siirt Vakfı Anadolu Yakası Şubesi Başkan Yardımcılığı, Siirt İli Şirvan İlçesi Köyleri Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği ve Soğanlı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Ercan Çalım orta derecede İngilizce bilmektedir.

1978 Çanakkalede doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İngilizce Gıda Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Okan Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü Ekonomi alanında MBA master derslerini tamamlayarak tez aşamasına geldi. Özel sektörde farklı firmalarda mühendis ve yönetici olarak çalıştı, halen Sultanbeyli’de medikal alanda üretim ve ihracat yapan firmanın şirket ortağı, sistem ve ürün belgelendirme konusunda uluslararası belgelendirme yapan firmanın ortağı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Avrupa Birliği ile ilgili en etkili kurumlardan İktisadi Kalkınma Vakfında (İKV) Denetim Kurulu üyesi, TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu Üyesi, TÜMSİAD Dış İlişkilerden sorumlu Başkan Yardımcısı, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM) Genel Kurul Üyesi, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi, Meclis Başkanlık Divan Üyesi olarak geçmişte görevlerde bulundu. Halen TÜMSİAD İstanbul Şube Başkanvekili ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyesi olarak ekonomi ile ilgili sivil toplum kurumlarında görev yapmaktadır. 2008 yılında AK Parti Siyaset Akademisini bitirdi. 2011 Genel Seçimlerinde AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu. 2019 yerel seçimlerinde Sultanbeyli Belediyesi Meclis üyesi seçildi. Evli ve Yusuf Kerem ve Ahmet Eymen isimli 2 çocuk babasıdır.

1986 Trabzon doğumludur. 1989 yılından beri Sultanbeyli’de ikamet etmektedir ve evlidir. İlk ve ortaöğrenimini Sultanbeyli’de tamamlayan İskender, Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans ve Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümünde ön lisans eğitimine devam eden İskender, 2006 yılında gençlik kolları teşkilâtı vesilesiyle AK Parti’ye katılmıştır. 2006-2008 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Başkanlığı görevini ifa eden İskender, 2009-2011 yılları arası Sultanbeyli Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 2011-2015 yılları arası Sultanbeyli Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüten İskender, 2015 yılı içerisinde bir dönem İl Gençlik Kolları yönetiminde görev almıştır. Alt-yapı, peyzaj, madencilik ve dış ticaret alanında faaliyet gösteren bir firmanın sahibi olan İskender, Sultanbeyli Trabzonlular Derneği ve İskenderzadeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyesidir.

1986 Tokat ili Turhal doğumludur. 1987’den beri Sultanbeyli Hasanpaşa Mahallesi’nde ikamet eden Şermet, askerliğini Bitlis Tatvan’da yapmıştır. Evli ve 1 çocuk sahibi olan Şermet, liseyi Sultanbeyli Gediktaş Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Ürdün Devlet Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi’nde alan Şermet, Arapça ve İngilizce bilmektedir. 6 yıl boyunca üniversite ve dil eğitimi için yurtdışında bulunan Sermet Akademik Sosyal Kültür Araştırmalar Derneği’nde (ASKAD) Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Ürdün Yunus Emre Enstitüsü’nde birçok organizasyon ve faaliyette etkin görevler alan Şermet, inşaat malzemeleri üreten özel bir şirkette ihracat müdürü olarak çalışmaktadır.

Aslen Bitlis’li olan Eyüp Uyanık, 1993 yılında İstanbul Sultanbeyli’de doğdu ve halen Sultanbeyli’de yaşamaktadır. İlk, orta ve lise eğitimini Sultanbeyli’de tamamlayan Uyanık, 2011 yılında Okan Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü (İngilizce), 2013 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü, 2014 yılında Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ile başladığı lisans eğitimine devam etmektedir. Sultanbeyli’de sigorta, lojistik ve akaryakıt sektörlerinde faaliyet gösteren aile şirketinde yöneticilik yapan Uyanık, her türlü sorumluluğun bilincinde olarak, güven üzerine gönüllere köprü kurma gayesiyle 2019 yılı yerel seçimlerinde AK Parti Sultanbeyli Belediye Meclis Üyesi Adayı olmuştur. İngilizce bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

1979 yılında Kastamonu ili Tosya ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Ümraniye ilçesinde tamamladı. 2005 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Stajyer olarak girdiği bir mali müşavirlik ofisinde 1997-2009 yılları arasında aralıksız çalıştı. 2010 yılında İstanbul – Çekmeköy ilçesinde kendi mali müşavirlik ofisini açtı. Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tahsiline devam eden Lafçı, lise döneminde Refah Partisi okul sorumlusu, Milli Gençlik Vakfı Bölge Sorumlusu, daha sonra Refah Partisi Ümraniye/Yukarı Dudullu Mahallesi Başkan Yardımcılığı Halkla İlişkiler Başkanlığı görevinde bulundu. AK Partinin kuruluşuna müteakip AK Parti Kurucu Gençlik Kolları’nda Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı görevlerinde bulunan Lafçı, 2014 yılında Sultanbeyli Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu ve Denetim Komisyonlarında görev almakla birlikte, İlçe Başkanlığı’nda 2 dönemdir teşkilat komisyonu görevlerinde halen aktif olarak çalışan Lafçı, Kastamonulular Derneği ( KAS-DER) Sultanbeyli Şubesi Başkan Vekilliği, Tosya Dernekler Federasyonu, Büyük ve Küçük Sekiler Köyü Derneği yönetim ve üyelikleri devam etmektedir. 1998 yılından beri Sultanbeyli ilçesinde ikamet eden Lafçı, evli ve 2 çocuk sahibidir.

1982 Bulgaristan doğumlu olan Bozer, 1989 yılından itibaren Sultanbeyli’de ikamet etmektedir. 2000 yılında Sultanbeyli Anadolu İmam-Hatip Lisesini, 2012 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesini tamamladı. 0-18 yaş aile çocuk gelişimi, disleksi farkındalığı, özel eğitim ve pratik Arapça eğitimlerini tamamladıktan sonra 2015 yılından itibaren eğitim alanında çalışmaktadır. 2016 yılından itibaren AK Parti Sultanbeyli Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyesi aynı zamanda Sultanbeyli Balkan Göçmenleri Derneği üyesidir. Evli ve 3 çocuk annesi olan Bozer, başlangıç seviyesinde İngilizce, ileri seviyede Arapça bilmektedir.

1976 yılında Rize-Pazar’da doğdu. İlkokul eğitimini Çamlıtepe’de, ortaokul ve lise eğitimini ise Rize-Hemşin’de tamamlandı. Ön lisans öğrenimini Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünü, lisans öğrenimini Anadolu Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirerek tamamlayan Terzi, 2006-2014 yılları arası Sultanbeyli İSMEK’te yönetici pozisyonunda görev aldı. 2003 yılında Sultanbeyli AK Parti Kadın Kollarında yönetim kurulu üyesi olarak siyasete başladı. 2003-2008 yılları arasında farklı kademelerde görev alan Terzi, 2008-2014 dönemleri arası Sultanbeyli AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüttü. 2014-2016 yılında AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları yönetim kurulu üyeliği ve 2016-2018 İl Kadın Kolları Sosyal Politikalar birim başkanlığı yaptı. 2014 yılı yerel seçimlerinde Sultanbeyli Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Terzi, Belediye Başkan Danışmanı olarak Sultanbeyli Belediyesinde görev aldı. 2018 yılında Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atandı. 2011 yılından bu yana Rize Dernekler Federasyonu (Ridef) başkan yardımcılığı görevi devam etmektedir. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyesi olan Terzi, Maltepe Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji bölümünde yüksek lisansına devam etmektedir. Gülten Terzi bir erkek çocuk annesidir.

01.01.1964 yılında Ordu ili Aybastı İlçesi Uzundere Köyü’nde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Aybastı’da tamamlamıştır.1987 yılında Sultanbeyli’ye gelmiştir. Geçimini geldiği andan itibaren ticaret yaparak sağlamıştır. Sultanbeyli ilçesinin kuruluşundan itibaren A.Gazi Mahallesi’nde ikamet etmektedir. Sultanbeyli’nin ilk belediye seçimlerinde 2 dönem aktif olarak teşkilatta görev yapmıştır. İlk sivil toplum kuruluşu faaliyetine köyünün derneğinde 3 (7 yıl) dönem başkanlık yaparak başlamıştır. Daha çok hemşehrisine ulaşmak için şuan faaliyette olan Sultanbeyli Ordululur Derneğini kurmuş ve başkanlığını yapmaktadır. Hemşehrileri gibi Sultanbeyli ilçesi sakinlerine faydalı olacağını düşünerek meclis üyeliğine aday olmaya karar vermiştir.

1972 yılında Muş’ta doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Bitlis Göroymak’da tamamlayan Kardaş Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi işletme bölümüne devam etmektedir. Bitlis Göroymak Köyü’nde vekil öğretmenlik, Bitlis Göroymak Belediyesi’nde muhasebe yardımcılığı görevinde bulunan Gardaş, iş hayatına 1997 yılında başlamıştır. Birçok sektörde şirket kurarak faaliyetlerine devam eden Kardaş, şuanda Kardeşler Grup Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. Birçok dernek ve odalarda görev alan Gardaş, Sultanbeyli ve Sancaktepe otobüsçüler ve yazıhaneciler dernek başkanlığı, Sultanbeyli şoförler odası üyeliği, Sultanbeyli hatlı minibüsçüler mal sahibi derneği yönetim kurulu üyeliği, İstanbul ticaret odası üyeliği, Bitlis il ve ilçeler yönetim kurulu üyeliği, Muş il ve ilçeler yönetim kurulu üyeliği, Sultanbeyli esnaf ve sanatkarlar odası üyeliği, Sultanbeyli esnaf ve kooperatifler birliği üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Evli ve 6 çocuk babasıdır.

1994 yılında Erzurum’da doğdu. 1995 yılından bu yana İstanbul Sultanbeyli’de ikamet etmektedir. Liseyi Esenler İbrahim Turhan Anadolu Lisesi’nde okuduktan sonra Bartın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde İnşaat Mühendisliği’ Bölümü’nü bitirdi. İyi derecede İngilizce ve Kürtçe bilmektedir. 2016 yılında üniversiteyi bitirdikten hemen sonra Sultanbeyli’de mühendislik ve mimarlık firması kurmuştur. Halen faal olan şirkette serbest piyasada projecilik hizmeti vermektedir. Siyasi hayatıma 2012 yılında AK Parti Bartın Üniversitesi Başkan Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra teşkilat başkanlığı ve Bartın İl Yönetiminde çeşitli görevlerde bulundu. 2018 yılında Sultanbeyli 6. Gençlik Kongresi’nden sonra Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı olarak siyasi hayatına devam ederken, 2019 yerel seçimlerde Sultanbeyli AK Parti meclis üyeliği adayı olarak siyasi hayatıma devam etmektedir.

1986 yılında Erzincan’da doğan Mahmut Güneş evli ve 3 çocuk babasıdır. Ümraniye Lisesi’nden mezun olan Güneş halen Açıköğretim Fakültesi’nde Marka İletişim Bölümü okumaktadır. 1987 yılından beri Sultanbeyli’de ikamet eden Güneş, 2008 yılından bu yana inşaat ve akaryakıt sektöründe yöneticilik yapmaktadır. Ensar Vakfı Sultanbeyli Şubesi yönetiminde yer alan Güneş, Sultanbeyli Genç İş Adamları Derneği, Sultanbeyli Emniyet Derneği ve Sultanbeyli Kızılay Şubesi üyelikleri yapmaktadır.

1964 yılında Erzurum ili İspir ilçesi Karahan Köyü’nde doğan Özaydın, ilk öğretim okulunu bitirdikten sonra iş hayatına 1979 yılında maden teknik aramada geçici elaman olarak atıldı. 1980 yılına kadar yaz sezonlarında burada görev yapan Özaydın, 1980 yılında istanbul Çengelköy’e geldi. Özaydın, 1986 yılı ile 1988 yılları arasında özel sektörde çalışıp, 1988 yılın da sahibi olduğu ÖZSA Unlu Mamülleri şirketini ağabeyleriyle birlikte kurdu. 2016 yılında Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmış olan Özaydın, 2018 yılı İstanbul Ticaret Odası Ekmek, Un ve Unlu Mamüller Meslek Komite Üyesi olarak seçilmiştir. Özaydın aynı zamanda Sultanbeyli Erzurumlular Derneği Yönetim Kurulu üyesidir, evli ve üç çocuk babasıdır.

1994 yılında doğmuştur. Trabzon Yomra’lıdır. Lisans eğitimini Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Sultanbeyli’de ikamet etmekte olan Avukat Batak, Sultanbeyli’de kendi Avukatlık bürosunda görevini icra etmektedir.

1978 yılında Kars’ta doğan Muhammed Çimen, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Kabataş Lisesi mezunu olan Çimen, 2008-2013 yılları arasında AK Parti Beşiktaş İlçe Başkan Yardımcılığı görevini başarıyla yürüttü. Aile ve toplum dayanışmasına önem veren Çimen, Çimen Ailesi Yardımlaşma Derneği’nin Kurucu Başkanlığını yaptı. Spora karşı da meraklı olan Çimen, Beşiktaş Kulübü’nün kongre üyesidir ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görev almaktadır. Ticari faaliyetlerle uğraşan Çimen; evli ve iki çocuk babasıdır. 2014 yılında AK Parti Sultanbeyli Belediye Meclis Üyesi olarak halkın temsilcisi olan Çimen, 2016 yılında Başkan Danışmanlığı görevine getirildi ardından Başkan Yardımcılığına atandı. 31 Mart 2019’da yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde AK Parti Sultanbeyli Belediye Meclis Üyesi olmuştur. İyi derecede Kürtçe bilmektedir.

1977 yılında Sinop Gerze’de doğmuştur ve 32 yıldır Sultanbeyli de ikamet etmektedir. İnşaat sektöründe 15 yıldır faaliyet gösteren Civelek, yurt içi ve yurt dışında birçok projede görev almıştır. Halen kurumsal bir firmada şantiye şefi olarak görevine devam eden Civelek, SİYAD da teşkilatlanma başkanı ve genel başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Sultanbeyli Sinop Gerzeliler Derneği’nde başkanlık görevini yürüten Civelek, iyi derecede Rusça bilmektedir. Evli 2 çocuk babasıdır.

1988 Erzurum Horasan’da doğan Kaya, 1992’den beri Sultanbeyli’ de ikamet etmektedir. İlköğretim ve orta eğitimini Sultanbeyli’ de tamamlayan Kaya, yüksek öğrenimini Girne Amerikan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde bitirdi. Evli olan Kaya, iş hayatında aile şirketinde yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. Daha sonra mühendislik-mimarlık şirketi kuran Kaya, şu anda bu şirkette yönetici olarak görev almaktadır. Kaya aynı zamanda Ensar Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

1978 yılında Sivas’ta doğan Öztürk, evli ve 2 çocuk babasıdır. Lise eğitimini Haydarpaşa Endüstri Lisesi’nde alan Öztürk, ÖZPA Pano’nun işletmesinin yönetim kurulu başkanıdır. Sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapan Öztürk, Sultanbeyli Sivaslılar Dernek yönetiminde, Sivas İmranlı Çukur Köyü Dernek Başkan Yardımcısı, Uzundere Spor Dernek Başkan Yardımcısı, GEBSİAD’ın kurucularındandır.

1980 İstanbul doğumlu olup aslen Gümüşhanelidir. Lisans Eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi alanında tamamladı. Asrın Kardeşlik Derneği Başkanlığı, Sultanbeyli Genç İşadamları Derneği Dernek Başkan Yardımcılığı, Mülteci-Der ve Ensar Vakfı Yönetim Kuruluğu Üyelikleri yapmıştır. 1985 yılından bu yana Sultanbeyli’de bulunan Ömer Faruk Kumru, Sultanbeyli’de Aile şirketlerinde çeşitli alanlarda Ticari faaliyetlerine devam etmektedir. 2015-2018 yılları arasında Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği yapan Ömer Faruk Kumru, yine aynı dönemde İl Teşkilatlanma Komisyonunda Sancaktepe, Pendik, Şile ve Ataşehir Teşkilat sorumluluğu yapmıştır. 7 Haziran 2015, 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri ve 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı Sistemi Referandumunda 1.Bölge SKM’de aktif görev almıştır. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Ak Parti Sultanbeyli Belediye Meclis üyesi adayı olan Ömer Faruk KUMRU, evli ve 2 çocuk babasıdır. İleri derecede İngilizce bilmektedir.

Osman BARİK Ağrı İlinin Eleşkirt İlçesinin Karabacak Köyü’nde, 01.07.1991 tarihinde doğdu. Evli olan Barik Hamidiye Mahallesi’nde İkamet etmektedir. İlk, orta ve lise öğretimini Sultanbeyli’de tamamlayan Barik, 2015 yılında Yozgat Bozok Üniversitesi İnşaat Teknolojisi Bölümü’nden mezun oldu. 2014-2016 yılları arasında Antalya AK Parti İl Gençlik Kolları’nda görev alan Barik, 2014 yerel ve 2015 genel seçimlerinde Antalya AK Parti İl Gençlik Kolları SKM de aktif olarak çalışmalarda bulundu. Sultanbeyli’de bulunan aile firmalarında düğün salonu işletmeciliği, inşaat ve araç kiralama işi yapan Barik, Çağdaş Antalyam Derneği Kurucu üyelerindendir ve İSTDO (İstanbul Düğün Salonları Toplantı ve Davet Organizatörleri) derneği üyesidir.

1979 yılında Ordu Fatsa’da doğan Kılıç, evli ve 1 çocuk babasıdır. Sem Mühendislik ve Mimarlık İnşaat Firma Sahibi olan Kılıç, Abdurrahmangazi Mahallesi’nde oturmaktadır. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Kılıç, Sultanbeyli AK Parti Mecidiye Mahallesi Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi, Sultanbeyli AK Parti Yedek Yönetim Kurulu Üyesi, Sultanbeyli AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı (Dış İlişkiler Ekonomi İşleri, Mali ve idari İşler Birim Başkanı) SODER (Sultanbeyli Ordulular Derneği) Kurucu Üye ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Salih İmal, 1982 yılında Çorum’un Bayat İlçesine bağlı Toyhane köyünde doğdu. 30 seneyi aşkın bir süredir Sultanbeyli’de yaşamaktadır. Orta ve lise eğitimini Sultanbeyli’de tamamlayan Salih İmal, Atatürk Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi bölümünü bitirdi. Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümünde okumaktadır. Özel bir firmada muhasebe ve finans müdürü olarak çalışmaktadır. Sırasıyla; Sultanbeyli AK Parti Gençlik Kolları Kurucu Üyeliği, Sultanbeyli İlçe Gençlik Kollari Yürütme Tanıtım Medya Birim Başkanlığı, Sosyal İşler Birim Başkanlığı ve Teşkilatlanma Birim başkan Yardımcılığı, AK Parti Sultanbeyli İlçe Anakademe Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2014 yerel seçimleri belediye meclis üyeliği aday adaylığı bulunmaktadır. Ayrıca kendi memleketinde Çorum Bayat Toyhane köyü dernek başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

1965 İstanbul doğumlu olan Seher Kaya aslen Kastamonuludur. Beyoğlu-Taksim İlkokulu mezunu olan Kaya, 1986-2014 yılları arası gıda sektöründe işletmecilik yapmıştır. AK Parti’nin kuruluşunda Bakırköy İlçe Teşkilatında görev alan Kaya; 2016-2017 yılları arası Sultanbeyli İlçe Kadın Kollarında Orhangazi Mahalle Başkanlığı yapmış, akabinde Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeliğine geçmiş ve yerel yönetimler birim başkanlığı görevini yürütmektedir. Açık ortaokul öğrenimine devam etmekte olan Seher Kaya evli ve iki kız çocuğu annesidir.

1974 Bingöl doğumlu olan GÜNDOĞDU, evli ve 3 çocuk babasıdır. Bingöl Lisesi, Harran Üniversitesi İşletme Bölümü Ön lisans, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Finansal Muhasebe Bölümü Lisans, İstanbul Ticaret Üniversitesi Kamu Gözetim Kurumu sertifikalı bağımsız denetim üzerine uzmanlık eğitimi almıştır. 2011 Yılında yapılan kongreden sonra Ak Parti Sultanbeyli İlçe Yönetimine girerek 2 dönem İlçe Başkan Yardımcılığı, Tanıtım ve Medya birim başkanlığı görevini yapmıştır. 1995’ ten beri Sultanbeyli’ de Muhasebe alanında faaliyet gösterip halen Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak ofis işletmektedir. Aynı zamanda Mali Danışmanlık yapıyor ve Bağımsız Denetçidir.

1977 yılında Giresun ili Görele ilçesinde doğdu. İlkokulu Giresun’da, orta ve lise eğitimimi İstanbul’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı Güvenliği, Anadolu Üniversitesi İşletme fakültelerinden mezun oldu. 2014 yılında Sultanbeyli Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Emanet, Sultanbeyli Belediyesi Hukuk Komisyonu’nda görev aldı. Emanet, 2015 yılından itibaren 1 dönem AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanlığı’nda Teşkilat Komisyon Üyeliği yapmıştır. Emanet’in özel bir firmada personel ve idari işler danışmanlığı yapmakla birlikte, hissedarı olduğu bir de sigorta acentesi bulunmaktadır. Sultanbeyli Giresunlular Platform Başkanlığı ve Sultanbeyli Giresunlular Dernek Başkan Vekilliği yapan Emanet’in, bunun haricinde birkaç sivil toplum kuruluşunda üyeliği ve yöneticiliği bulunmaktadır. 2019 yerel seçimlerinde tekrar AK Parti’den meclis üyesi adayı olan Emanet, evli ve 1 çocuk babasıdır.

1987 İstanbul doğumlu olan Aytekin, aslen Sivaslıdır. İlköğretimini Şehit Öğretmen Hamit Sütmen İlköğretim Okulunda, orta öğretimini Sultanbeyli İmam-Hatip Lisesinde tamamladı.2008-2016 yılları arasında reklam sektöründe çalıştı. 2004-2007 yılları arasında ÖNDER ( İmam-Hatipliler Derneği) okul başkanlığı görevini icra edip TÜGVA ve ELVER derneğinde aktif sivil toplum çalışmalarını yürütmeye devam etmektedir. 2008 yılından itibaren AK Parti Sultanbeyli Kadın Kollarında çeşitli kademelerde görev aldı. 2018 yılında AK Parti Sultanbeyli İlçe Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Sultanbeyli’de Sevgi Evi’nin (Nesil Çocuk Evi) kurulmasına öncülük eden Aytekin, evli ve iki çocuk annesidir.

1970 Bayburt doğumlu olan Öz, 35 yıldır Mehmet Akif Mahallesi’ nde ikamet etmektedir. Bayburt ortaokulundan mezun olmuştur. Uzun yıllar sivil toplum kuruluşlarında görev yaptıktan sonra, 2013-2019 yılları arası Bayburt İli ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ nde Başkanlık görevinde bulunmuştur. 2016-2019 yılları arası ilçemizde bulunan il dernekleri ve odalardan oluşan STK Platformu yürütme kurulu üyeliğinde bulunmuştur. 2017-2018 yılları arasında, İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Mütevelli Heyeti Üyeliği görevinde bulunmuştur. 2018-2019 yılları arasında aynı göreve tekrar seçilmiştir. 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri ile Ak Parti Sultanbeyli Belediyesi’ ne Meclis Üyeliği Müracaatı dolayısı ile bu görevinden ayrılmıştır. Mobilya üretimi yapılan aile firmasında yöneticilik yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

1974 yılında İstanbul, Şişli’de doğdu. Aslen Giresun, Alucra ilçesi nüfusuna kayıtlıdır. İlk ve orta öğrenimi İstanbul, Bayburt ve Sakarya illerinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO Diş Protez Teknikerliği ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümlerinden mezun oldu. 2001 yılında Ak Parti Sultanbeyli Yavuz Selim Mahallesi Başkanlığı, 2004 yerel seçimlerinde Sultanbeyli Belediye Meclis Üyeliği, ‪2006-2013‬ yılları arasında üç dönem Yerel Yönetimler ve Mali İdari İşlerden Sorumlu Ak Parti Sultanbeyli İlçe Başkan yardımcılığı, ‪2014-2019‬ yılları arasında ise Sultanbeyli Belediye Meclis Üyeliği, Encümen Başkanlığı ve Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Söğütcü, 2014 yılında kurulan Mülteciler, Sığınmacılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı ve Sultanbeyli Giresunlular Derneği Denetim Kurulu üyeliği görevleriyle sivil toplum faaliyetlerine devam etmektedir. Zafer Söğütcü evli ve 3 çocuk babasıdır.

1968 yılında Sivas’ta doğdu. Sırasıyla Mahmut Paşa İlkokulu, Mahmut Paşa Orta Okulu, Etiler Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 2000 yılından beri Sultanbeyli’de yaşamaktadır ve tekstil sektöründe faaliyet göstermektedir. 2004-2010 yılları arasında MHP Sultanbeyli İlçe Yöneticisi olarak görev yaptı. Sivas Çınarlı Vakfı Yöneticiliği, Yesevi Dostları yöneticiliği görevlerinde bulundu. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

1987 yılından Bayburt ili Demirözü ilçesinde doğdu. İlk ve orta eğitimini Sultanbeyli’de tamamladı. Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü üzerine eğitimine devam eden Savaş, vatani görevini yedek subay olarak Ankara İl Jandarma Komutanlığı’nda yapmıştır. 2001 yılında Sultanbeyli Ülkü Ocakları mensubu olarak lise teşkilatında görev alan Savaş, 2005-2010 yılları arasından farklı görevler de Sultanbeyli Ülkü Ocaklarında yöneticilik yaptı. Savaş ayrıca 2010-2012 yılları arasında Sultanbeyli Ülkü Ocakları ikinci başkanı olarak görev yapmıştır. 2014-2019 yılları arasından Sultanbeyli Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkan Yardımcısı olarak ve ilçe sekreteri olarak görev yapmıştır. Ticari pazarlama ve zincir marketler ürün yöneticisi olarak 10 yıl farklı firmalar görev yapan Savaş, 2018 yılında özel sektörden ayrılarak, Sultanbeyli’nde ticaretle uğraşmaya başladı.

10 Mart 1976’da Ordu’nun Kumru ilçesi Ergentürk köyünde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Kumru’da, üniversite eğitimini Nişantaşı Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler Bölümü’nde tamamladı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev yapmış olan Adem Seyitoğlu, sırasıyla Türkiye Sağlık İş Sendikası Genel Başkan Yardımcılığı (Ankara) ve İstanbul Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) kurucu üyeliği yapmıştır. Sultanbeyli Türk Kızılayı Şube Sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği de bulunan Adem Seyitoğlu, 2019 Mart yerel seçimlerinde 7. dönem Cumhuriyet Halk Partisi Sultanbeyli Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmiştir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

1967 yılında Siirt İli Şirvan ilçesine bağlı olan Kayahisar köyünde doğdum. İlkokulu kendi köyüm olan Kayahisar’da okudum. Ortaokula İstanbul Kartal yakacık’ta devam ettim. 1984 yılında Kartal Yakacık’a taşındım. Evli ve 5 çocuk babasıyım. 1989 yılında siyasi hayatıma Refah Partisi’nde başladım. Bunun yanı sıra mahalle yönetimde görev aldım ve ilçe deleğesi oldum. 1990 yılında Sultanbeyli’ne taşındım. 1995 yılında Sultanbeyli Pazarcılar Odasına Başkan Vekili olarak seçildim ve 8 yıl görev yaptım. Polis Koruma ve Yaşatma Derneğinde yönetim kurulu üyeliği yaptım. Sultanbeyli İlim yayma Cemiyetinde yönetim kurulu üyeliği yaptım ve il deleğesi oldum. Fazilet Partisi Sultanbeyli İlçe Yönetimi kurucu üyeliği yaptım. 1999 yılında Fazilet Partisinde 3. dönem Belediye Meclis Üyeliğine seçildim. Fazilet Partisi kapandıktan sonra Ak Parti kurucu 1.üyesi olarak Sultanbeyli ilçe teşkilatını kurduk. Teşkilatta 2 yıl görev yaptım ve Belediye Meclis Üyeliğime devam ettim. 2000-2002 yılları arasında Sultanbeyli Birlikspor Kurulu Başkanlığı yaptım. 2 Ay önce Ak Parti’den istifa ederek Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldum. 7. Dönem CHP’den Belediye Meclis üyeliğine seçildim. Anadolu yakası Siirt Vakfı Şube Başkanlığı görevime devam etmekteyim

1958 Sivas İli Merkez İlçeye bağlı Asarcık köyünde dünyaya geldim. Askere gidinceye kadar yazları babama çiftçilikte yardımcı oldum. Kışları Ankara-İstanbul’da inşaat işlerinde çalıştım. Temmuzda 1980 de askerden geldim. İstanbul Belediye Haller Müdürlüğü’nde işe girdim. 12 Eylül darbesiyle göreve gelen yönetim bizi yeni giren tüm işçileri bunlar DİSK üyesi diye işten attılar. Belediyeden ayrıldım. İstanbul’da çeşitli iş yerlerinde şoför olarak çalıştım. 1985 yılında Devlet Su İşleri 14. Bölge Müdürlüğü DSİ Çamlıca da bulunan iş yerine girdim ve 14 Eylül 2009 tarihine kadar burada çalışıp emekli oldum. 1988 yılında kendi köyümün dernek kurucusu sekterliğini bir yıl kadar sürdürdüm ilk kongrede başkan seçildim iki yıl bu görevi sürdürdüm. Genel kurullarda divan başkanlığı denetleme kurulu gibi konularda hizmet etmekteyim. 1992 yılında Uğur Mumcu’da bulunan Çağdaş Makine işleri yapı kop kurucu üyesi ve muhasip üye olarak sürdürdüm 2000 yılında bitirdim daireleri teslim ettik. 1994 yılında Sultanbeyli’de Halk Kültür ve Dayanışma Derneği – HALK DER kurucu başkanlığı görevini 1998 yılına kadar sürdürdüm. 1998 yılında CHP ilçe kongresinde ilçe meclisine seçildim ve ilçe sekreterliği görevini üstlendim. 24.12.1999 günü ilçe meclis kurulu kararıyla ilçe başkanı oldum. 08.04.2000 tarihinde İlçe Kongresinde bu görevimi devam ettirdim. Solda birlik adına katılmak üzere 24.11.2004 günü ilçe başkanlığı ve CHP üyeliğinde 120 üye ile birlikte istifa ettik. 08.07.2002 tarihinde kurulan SHP Sultanbeyli Meclis Üyeliğine seçilerek İlçe Sekreterliğini üstlendim. Bu görev 4 Ağustos İlçe Kongresinden sonra da 30. 12. 2003 tarihine kadar sürdürdüm. 30.12.2003 tarihinde solda güç birliğiyle SHP, Dehap, Özgür Toplum, ÖDP, Emep beş sol parti birlikte 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde SHP Sultanbeyli Belediye Meclis Üyeliğine seçildim. 16.04.2005 günü yapılan SHP Sultanbeyli Olağan İlçe Kongresinde tekrar seçildim ilçe sekreterlik görevinde bulundum. 29.05.2008 SHP İstanbul İl Kongresinde Kurultay Temsilciliği ve İl Disiplin Kurulu Üyeliğine seçildim. 2012 yılında CHP Sultanbeyli ilçesine tekrar üye oldum ve halen üyeliğim devam ediyor. 05 Aralık 2017 günü yapılan ilçe kongresinde yönetim kuruluna seçildim. İki yıl ilçe sekreterliğini sürdürdüm. 2005-206 yılları arasında Sultanbeyli Çağdaş Yaşamı destekleme dernek yönetim kurulu üyeliğinde bulundum. 31 Mart 2019 mahalli idareler seçiminde CHP Sultanbeyli Belediye Meclis Üyeliğine seçildim. Pir Sultan Abdal Sultanbeyli Şube Üyesiyim. Cem Vakfı Sultanbeyli Üyesiyim. Kendi köy derneğimin üyesiyim. Evli dört çocuk babasıyım.