Mevlana İdris Kütüphanesi

Modern görüntüsüyle kitapseverleri kendine hayran bırakan Mevlana İdris Kütüphanesi, yakın zamanda ilçemizin hizmetine açıldı. Haluk Dursun ve Teoman Duralı adını taşıyan iki ayrı araştırma salonu, aynı anda 300 kişinin istifade edebileceği çalışma alanı, kafeteryası, amfi tiyatro alanı, sinema salonu ile çok donanımlı bir kütüphane haline geldi. 15 bin civarındaki eserleri ve kaynaklarıyla kitap dostlarının hizmetindedir. Haftanın her günü 24 saat açık olan kütüphanemiz sadece pazar günleri gece saat 00.00’dan pazartesi saat 12.00’ye kadar bakım ve temizlik sebebiyle kapalıdır. Ayrıca gece 00.00 ile sabah 07.00 arasında içeriye giriş yapılamamaktadır. Gece bu saatler arasında çıkışlar serbesttir. Üyelik sistemi ile ödünç kitap alabilirsiniz.

 

Mustafa Kutlu Kütüphanesi

“Kütüphaneler, bir milletin belleğidir.” düşüncesinden hareketle Mustafa Kutlu Kütüphanemizi hizmete açtık. 30 bin civarındaki Türk ve dünya edebiyatının zengin kaynakları, okurlarını bekliyor. Pazartesi günü 09.00-17.00 diğer günler 09.00-19.00 saatleri arası hizmet veren Mustafa Kutlu Kütüphanesi, içerisinde ‘’Çocuk Kütüphanesi’’ bulunan ve aynı anda 75 kişinin kitap okuyabileceği bir alana sahip. Ayrıca üyelik ve ödünç kitap sistemiyle birçok esere kolaylıkla ulaşıp okuma imkânı sağlıyor. Yine pazar günleri hariç gün içerisinde çay, simit ve kek ikramlarımız ücretsiz olarak yapılmaktadır. Üyelik sistemi ile ödünç kitap alabilirsiniz.

 

Sezai Karakoç Kütüphanesi

İstanbulensis Gençlik Merkezi içinde bulunan kütüphanemiz, hafta içi 09.00-19.00 ve hafta sonu 09.00-17.00 saatleri arasında hizmetinizdedir. Her yaş grubuna hitap eden kitap koleksiyonuna sahiptir. Ders çalışmak isteyenler için uygundur. Mecidiye Mah. Pendik Cad. No: 44 adresinde, İstanbulensis Gençlik Merkezi içerisindedir. Üyelik sistemi ile ödünç kitap alabilirsiniz.

 

Hasan Harakâni Kütüphanesi

Hasanpaşa Gençlik Merkezi içerisinde hizmet veren kütüphanemiz her yaş grubuna göre kitapları bünyesinde barındırmaktadır. Mahalle arasında sakin huzurlu bir ders çalıma ve kitap okuma mekanıdır. Hafta içi 08.30-17.00 ve hafta sonu 09.00-17.00 saatleri arasında hizmetinizdedir. Hasanpaşa Mahallesi Hat Cad. No:2 adresinde bulunmaktadır. Üyelik sistemi ile ödünç kitap alabilirsiniz.

 

Yunus Emre Kütüphanesi

Turgut Reis Mahallesi Yunus Emre Değerler Akademisi içinde yer alan kütüphanemiz her yaş grubuna uygun kitapları ile ders çalışmak ve kitap okumak için uygun bir ortam. Salı-Cumartesi günleri arasında 09:00-17:00 saatleri arasında açıktır. Pazar ve pazartesi günleri kapalıdır. Üyelik sistemi ile ödünç kitap alabilirsiniz.

 

Fatih Kütüphanesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilçemiz Fatih Mahallesinde hizmete açılan Sultanbeyli Gençlik Merkezi içerisinde yer alan kütüphanemiz özellikle gençlere uygun bir koleksiyona sahiptir. Haftanın her günü 08.30-17.00 saatleri arasında hizmetinizdedir. Gençlik merkezi içerisinde gençlere yönelik etkinlik programları dahilinde kütüphane içinde çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Üyelik ve ödünç sistemi bulunmamaktadır. Sultanbeyli Gençlik Merkezi Fatih Mahallesi, Fırat Caddesi, Mescid Sokak, No:26 adresinde hizmet vermektedir.

 

Nurettin Topçu Okuma Evi

Sultanbeyli Merkez Camii bahçesinde hizmet veren okuma evimiz yetişkinlere yöneliktir. Özellikle dini içerikli kitaplarla birlikte Türk klasikleri de mevcuttur. Hem kitap okuyup hem de çayınızı yudumlayabilirsiniz. Hafta içi 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hafta sonu kapalıdır. Üyelik ve ödünç sistemi bulunmamaktadır. Sultanbeyli Merkez Camii avlusu içerisinde hizmetinizdedir.

 

Cahit Zarifoğlu Kütüphanesi

Yakın zamanda hizmete açılan, ilçemizin örnek projelerinden biri olan Sultan Korusu içinde yer alan kütüphanemiz açıldığı günden itibaren yoğun ilgi görmektedir. Orman içerisinde, çam ağaçları ile bütünleşen kendine özgü mimarisi ile çay, kahve ve küçük tatlılardan oluşan menüsü ile kafe şeklinde edebi sohbetleriniz için eşsiz bir mekandır. Her yaş grubuna uygun doğa kitapları ve klasiklerden oluşan kütüphanemizde özellikle çocuklarınızın ilgisini çekecek doğa kitapları sizleri bekliyor. Pazartesi günleri hariç haftanın diğer günleri 09.00-21.00 arasında hizmet vermektedir. Üyelik ve ödünç sistemi bulunmamaktadır.

 

Nuri Pakdil Edebiyat Kıraathanesi

Her yıl uluslararası düzeyde gerçekleştirilen “Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali”ne paralel olarak tamamen şiir ve şiir üzerine yazılmış kitaplardan oluşan bir koleksiyona sahiptir. Her geçen gün genişleyen kütüphane dermesi ile her yaştan şiir severlerin buluşma noktasıdır. Haftanın her günü 08.30-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. İçerisinde kafe bölümü mevcuttur. Üyelik ve ödünç sistemi bulunmamaktadır.

 

Turgut Cansever Kütüphanesi

Yakın bir tarihte hizmete açılan kütüphanemiz, açıldığı günden itibaren gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bir mekandır. Özellikle gençlere yönelik bir koleksiyona sahiptir. Ders çalışmak, kitap okumak ve arkadaşlarınızla sohbet etmek için uygun bir yerdir. Haftanın her günü 09.00-23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. İçerisinde kafe bölümü mevcuttur. Üyelik ve ödünç sistemi bulunmamaktadır.

 

Farabi Kütüphanesi

İlçe merkezinde Fatih Bulvarı üzerinde hizmete açılan Sugem binası içerisinde yer alan kütüphanemiz özellikle bina içerisinde mevcut hazırlık kurslarına katılan öğrencilerin, ders bitiminde çalışmaya devam edebileceği bir yerdir. Konforlu bir alandır. Haftanın her günü 09.00-19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Gençlere yönelik kitap koleksiyonuna sahiptir. Üyelik ve ödünç sistemi bulunmamaktadır.