1971 Yılında Konya/Seydişehir’de doğdu. İlkokulun ardından Seydişehir İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.
1997-2009 yılları arasında serbest avukat olarak çalıştı. 2009-2021 yılları arasında Sultanbeyli Belediyesi’nde Başkan Danışmanı olarak görev yaptı. Bu göreviyle birlikte 2011-2019 yılları arasında Sultanbeyli Kent Konseyi Genel Sekreterliği, Hukuk İşleri Müdürlüğü ve Teftiş Kurulu Müdürlükleri görevlerinde (vekaleten) bulundu.
2004-2009 Yılları arasında Sultanbeyli Belediyesinde Belediye Meclis Üyeliği yaptı. 2006-2009 yılları arasında ise Ak Parti Sultanbeyli ilçe teşkilatında Seçim İşleri ve Arge’den sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.
Akademik çalışmaları kapsamında; “Türkiye’de Yerel Yönetimlerin Kültür Politikaları ve Kültürel Belediyecilik” ve “Klasik Çağda Osmanlı Şehir Sistemi ve Osmanlı Şehirleşmesinde Vakıfların Rolü” başlıklı tezlerle master ve doktora derecelerini aldı. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinde Osmanlı Şehircilik Tarihi ve Kent Sosyolojisi derslerini verdi. “Osmanlı Şehirciliği ve Vakıflar” (Yeditepe Yayınları 2017) ve “Doğu ve Batı Arasında Şehir” (Yeditepe Yayınları 2018) isimlerinde yayınlanmış iki kitabı bulunmaktadır. Ayrıca yerel yönetimler ve şehircilik alanında çeşitli dergilerde yayınlanmış makaleleri ve kitap bölümleri bulunmaktadır.
İHH İnsani Yardım Vakfı Sultanbeyli Temsilciliğinde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Halen Yeşilay Cemiyeti Sultanbeyli şube başkanlığı görevini sürdürmektedir.
Evli ve üç çocuk babasıdır.