Eğitim
  • Ekim 25, 2021

Yeni Okul Başkan Keskin’in Katılımıyla Açıldı

Sultanbeyli Belediyesi, eğitime yönelik yatırımlarına devam ediyor. Belediyenin kendi öz sermayesiyle inşa ettiği Orhan Gazi İmam Hatip Ortaokulu Başkan Keskin’in katılımıyla açıldı.

Sultanbeyli her geçen gün yeni bir eğitim yuvası daha kazanıyor. Sultanbeyli Belediyesinin kendi öz sermayesiyle inşasına başladığı ve bazı hayırseverlerin de destek verdiği Orhan Gazi İmam Hatip Ortaokulunun yapımı tamamlandı. İlçeye kazandırılan yeni eğitim yuvası, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in katılımlarıyla açıldı. Hizmete giren okulda 12 derslik, 2 uygulama sınıfı, laboratuvar, kütüphane, bilgisayar sınıfı, sanat atölyesi, konferans salonu bulunuyor.

Okulun açılış töreninde konuşan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Eğitim yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Belediyemizin kendi öz sermayesiyle inşa ettiği yeni eğitim yuvamızı öğrencilerimizin hizmetine sunmaktan oldukça mutluyuz. Güçlü yarınlara ulaşmanın temeli iyi bir eğitimden geçiyor. Bu anlayışla çocuklarımızın iyi bir geleceğe sahip olması için var gücümüzle yeni projeler üretiyor; hayata geçiriyoruz. Dönemimiz boyunca Orhan Gazi İmam Hatip Ortaokulumuzla birlikte ilçemizde 40. okulumuzu açmış bulunuyoruz. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Orhan Gazi İmam Hatip Ortaokulunun ilçemize hayırlı olmasını diliyor, gençlerimizin nice başarılara imza atmasını temenni ediyorum.” dedi.

Sultanbeyli’nin eğitimde öncü kent olma yolunda ilerlediğine değinen Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar, “Sultanbeyli Belediyemizin ve kıymetli bağışçılarımızın katkılarıyla inşa edilen okulumuzun ilçemize ve eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Hüseyin Keskin öğrencilerle birlikte açılış kurdelesini kesti ve okulda incelemelerde bulundu.