Eğitim
  • Ocak 17, 2020

Karneler Alındı, Yarıyıl Tatili Başladı

Milyonlarca öğrenci bugün 2019-2020 yılının ilk karnelerini alarak yarıyıl taline girdi.

Öğrenciler karne heyecanı yaşıyor. 9 Eylül 2019’da başlayan eğitim-öğretim dönemi, bugün alınan karnelerle sona erdi. Milyonlarca öğrenci karne sevinci yaşadı. Sultanbeyli Mehmet Corcor İlkokulu’nda da karne töreni düzenlendi. Törene katılan İlçe Kaymakamı Metin Kubilay, Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Söğütçü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar; öğrencilere karnelerini takdim ederek sevinçlerine ortak oldu.

Başkan Keskin’den Yarıyıl Mesajı

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de sona eren eğitim dönemi için bir mesaj yayınladı. Öğrencilere ve öğretmenlere iyi bir yarıyıl tatili dileyen Başkan Keskin, “Sultanbeyli’miz eğitim alanında büyük atılımlar gerçekleştirdi. Hamdolsun eğitim çıtamız, eğitim yatırımlarımızla hızla yükseldi. Bunda eğitim camiamızın da büyük payı var. Herbirine teşekkür ediyorum.” dedi.

Karne almanın büyük bir heyecan sebebi olduğunu da ifade eden Başkan Keskin, “Ben de her karne aldığımda heyecanlanırdım. İnsan karnesini nereye koyacağını ve tatile nasıl başlayacağını bilemiyor. Hepinizi tebrik ediyor; kıymetli öğretmenlerimize ve sizlere gönlünüzce bir tatil diliyorum.” diyerek öğrencileri cumartesi ve pazar günleri düzenlenecek olan karne şenliğine davet etti.