Eğitim
  • Ağustos 27, 2021

Sultanbeyli’de Okullar Eğitime Hazır

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan takvime göre okullar, 6 Eylül’de yeni eğitim öğretim dönemine başlıyor. Sultanbeyli Belediyesi de okullarda çevre düzenleme ve dezenfekte işlemi gerçekleştirerek ilçedeki eğitim yuvalarını yeni döneme hazır hale getiriyor.

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kalırken Sultanbeyli’deki okullar da öğrencilerini karşılamaya hazırlanıyor. İlçedeki tüm okullarda eğitim öncesi gerekli çalışmalar yapılıyor; bahçe ve çevre düzenlemeleri gerçekleştiriliyor. Öte yandan öğrencilerin ve öğretmenlerin sağlıklı bir dönem geçirmesi amaçlanarak tüm sınıflar ve koridorlar Sultanbeyli Belediyesi tarafından dezenfekte ediliyor; okul bahçelerinde sıra çizgisi çalışmaları yapılıyor. Okullara duvar boyası tedariki de yapan belediye, okulların eğitime hazır hale getirilmesine büyük katkı sağlıyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin kavuşmak için gün saydığı okullar 6 Eylül’de açılıyor. Öğrencilerimizin hijyenik ortamda eğitim alabilmeleri için çalışmalarımızı sürdürüyor, bu kapsamda okullarımızda detaylı şekilde dezenfekte işlemi gerçekleştiriyoruz. Dönem boyunca da dezenfekte işlemlerimize periyodik olarak devam edeceğiz. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimize ve kıymetli öğretmenlerimize 2021-2022 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyor; tüm öğrencilerimize sağlıklı ve başarılarla dolu bir eğitim yılı diliyorum.”  dedi.