Güncel
  • Temmuz 3, 2020

Sultanbeyli’de Kurban Kesim Kayıtları Başlıyor

Sultanbeyli Belediyesi, kurban kesim ve satış alanının hazırlıklarını sürdürüyor. Kesim ve satış işlemleri için bir dizi tedbir alan Belediye, kurban kesim kayıtlarını 6 Temmuz Pazartesi gününden itibaren almaya başlayacak.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde hazırlıklarını sürdüren Sultanbeyli Belediyesi; çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Düzenlemelerin devam ettiği alan, vatandaşların dini vecibelerini güvenle yerine getirebilmeleri için alınan Covid-19 tedbirleri ile ön plana çıkıyor. Kurban kesimi için kayıtlar, 6 Temmuz Pazartesi günü itibariyle Belediye Hizmet Binası’ndaki Halil İnalcık Seminer Salonu’nda kurulan kurban kayıt masası üzerinden alınacak. Kurban satışları Temmuz ayının ikinci yarısında başlayacak. Kurban kesim ücretleri ise küçükbaş 350 TL, büyükbaş 700 TL olarak belirlendi.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, ‘‘Kurban Bayramı hazırlıklarına ara vermeden devam ediyoruz. Covid-19 tedbirleri kapsamındaki genelge doğrultusunda birçok önlem aldık ve bunları tavizsiz uygulayacağız.” dedi.

Kurban alanında kesim yapmak isteyenlerin 6 Temmuz’dan itibaren Belediyeye gelerek Halil İnalcık Seminer Salonu’nda kurulan kurban kayıt masasına kayıt olmasını gerektiğini belirten Başkan Keskin,  ‘‘Virüsün bulaşma riskini en aza indirmek için vatandaşlarımızı kurban alanımıza maske takmış şekilde alacağız. Giriş alanlarında ateş ölçümü yapacağız ve ateşi, öksürüğü, solunum sıkıntısı olan vatandaşlarımızı, sağlık kuruluşlarımıza yönlendireceğiz. Kesim sırasını kurayla belirleyeceğiz ve vatandaşlarımızı SMS yoluyla bilgilendireceğiz. Kurban alanına hissedarlardan sadece 3 kişi alacağız. Kalabalığın önlenmesi ve sosyal mesafenin korunması adına kesilen kurbanın parçalanma işlemi sadece görevli ekiplerimizce yapılacak; et ve kemikler birbirinden ayrılıp hissedarlara teslim edilecek. Aldığımız tüm tedbirler vatandaşımızın menfaatinedir. Onların sağlığını korumak adına; hemşehrilerimizin kurallara riayet etmesini rica ediyoruz. Rabbim, hepimizi Kurban Bayramı’na hayır ve sağlıkla ulaşmayı nasip etsin.’’ dedi.