Güncel
  • Eylül 19, 2023

Sultanbeyli’de Gaziler Günü Törenle Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle Sultanbeyli Kent Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Ardından Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin Gaziler ve aileleriyle bir araya geldi.

19 Eylül Gaziler Günü’nde Sultanbeyli’de program düzenlendi. Atatürk Anıtına çelenk sunma töreninin ardından gazi ve aileleriyle bir araya gelindi. Programa Başkan Keskin’in yanı sıra ilçe Kaymakamı Kemal Şahin de katıldı.

Programda konuşan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Bugün 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle siz kıymetli gazilerimiz ile bir araya geldik. Sizler bu aziz toprakları bizlere vatan kılmak için kahramanca mücadele ettiniz. Hiçbir dünyevi kazanımla ölçülemeyecek gazilik unvanına eriştiniz. Sizlerin fedakârca mücadelesi neticesinde bizler vatanımızda huzur içinde yaşıyoruz. Çanakkale’den İstiklal Harbi’ne, Kıbrıs Barış Harekâtı’ndan 15 Temmuz hain darbe girişimine, yurt içinde ve yurt dışında icra edilen terör operasyonlarına kadar, iman dolu kalplerini vatanımızı korumak için siper eden sizlerdiniz. Rabbim her birinizden razı olsun. Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle yâd ediyorum. Hayatta olan gazilerimize de aileleriyle birlikte hayırlı ömürler diliyorum. Gazilik unvanını göğsünde bir bayrak gibi taşıyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü kutlu olsun.” dedi.

Gazileri selamlayarak konuşmasına başlayan Sultanbeyli ilçe Kaymakamı Kemal Şahin” “Şanlı bayrağımız uğruna gözünü kırpmadan mücadele eden tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Devletimiz tüm imkânlarıyla siz kardeşlerimizin yanında olmaya devam edecek. Ay yıldızlı bayrağımız için şehadete eren şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Bu programda emeği geçen Belediye Başkanımız Hüseyin Keskin’e teşekkür ediyor, 19 Eylül Gaziler Günü’nüzü tebrik ediyorum.” dedi.