Kültür-Sanat
  • Aralık 1, 2022

Sultanbeyli’de Çocuklar İnternet Bağımlılığına Karşı Bilinçlendi

Sultanbeyli Belediyesi ve Sultanbeyli Yeşilay Şubesi, çocukları İnternet bağımlılığı konusunda bilinçlendirmek için tiyatro düzenledi. Sahnelenen oyuna çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Kültür-sanat faaliyetlerine devam eden Sultanbeyli Belediyesi, günümüzde önemli bir konu olan internet kullanımıyla ilgili çocukları bilinçlendirmek için “İbiş İnternet Canavarı” adlı tiyatro etkinliği gerçekleştirdi. Öğretmenleri eşliğinde tiyatro oyununu izlemeye gelen çocuklar, hem eğlendi hem de teknolojiyi kullanma konusunda bilinçlendi.

Tiyatroda, sanal ortamlarda olan arkadaşlıkların gerçekle ilgisinin olmadığı, sosyalleşmenin yüz yüze kurulan arkadaşlıkla gerçekleştirilmesinin daha doğru olduğu aktarıldı. Oyun sayesinde çocuklar gerçekle sanallığı ayırt etme konusunda farkındalık kazandı.

Tiyatroyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Kültür sanat etkinlikleri kapsamında birçok program gerçekleştiriyoruz. İnternet bağımlılığıyla güncel bir sorun olarak karşılaşıyoruz. Özellikle gençlerimizin ve çocuklarımızın günlük İnternet kullanımın ortalamanın çok üstünde olduğunu görüyoruz. Bizler de Sultanbeyli Belediyesi olarak, Yeşilay Sultanbeyli Şubesi ile çocuklarımızı bu konuda bilinçlendirme amacıyla bir çocuk tiyatrosu gerçekleştirdik. Dikkat dağınıklığı, odaklanma sorunu, sosyal etkileşime geçememe gibi birçok probleme neden olan internet bağımlılığına karşı; gerçekleştirdiğimiz etkinlikle dikkat çekerek, bilinç oluşturmaya çalıştık. Belediye olarak çocuklarımız ve hemşehrilerimiz için çeşitli faaliyetler düzenlemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.