Güncel
  • Mayıs 18, 2021

Sultanbeyli’de Bahar Temizliği Devam Ediyor

Sultanbeyli’de havaların ısınmasıyla başlayan bahar temizliği devam ediyor. Belediye tarafından ilçedeki birçok bölgede ot biçim işlemi yapılırken cadde ve sokaklar da titizlikle yıkanıyor. Diğer taraftan vatandaşların kullanacağı açık alanlarda da detaylı temizlik çalışması sürdürülüyor.

Sultanbeyli genelinde bahar temizliği sürüyor. Tam kapanma dönemini saha çalışmalarıyla geçiren belediye, havaların ısınmasıyla ilçe genelinde temizlik faaliyetlerini hızlandırdı. Yabani otlar biçilirken, cadde ve sokaklarda yıkama işlemi gerçekleştiriliyor.
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Belediye olarak salgınla mücadelemizi istikrarla sürdürüyoruz. İlçemizde düzenli aralıklarla dezenfekte işlemi gerçekleştiriyoruz. Tam kapanma dönemini de çok verimli geçirdik. İlçemizin genelinde çalışmalarımıza aralıksız devam ettik. Bahar aylarının gelmesiyle başladığımız temizlik faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Ot biçme işlemi gerçekleştiriyoruz ve cadde sokaklarımızı yıkayarak hijyenik hale getiriyoruz.” dedi. Pandemi sürecine de değinen Başkan Keskin, “Devletimizin aldığı kararlar ve vatandaşlarımızın sabrıyla vaka sayılarında düşüş yaşandı. Kontrollü normalleşme döneminde de kurallara uyarak inşallah daha sağlıklı günlere hep birlikte ulaşacağız.” şeklinde konuştu.