Güncel
  • Nisan 30, 2019

Sultanbeyli Yeni Parka Kavuşuyor

Sultanbeyli yeni parklara ve yeşil alanlara kavuşuyor. Turgut Reis Mahallesi’nde yapımı başlayan yeni park kısa zamanda hizmete sunulacak.

Sultanbeyli yeni parka kavuşuyor. Turgut Reis Mahallesi Huzur Sokak üzerinde yapımına başlanan park, çocuklar ve bölge sakinleri için yaşam alanı olacak. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin yaptığı değerlendirmede parkın hızla tamamlanacağını vurguladı. Sultanbeyli’nin kendi dönemlerinde birçok parka kavuştuğunu vurgulayan Başkan Keskin, “Mülkiyet problemimize rağmen ilçemize çok sayıda park yaptık. Hedefimiz çocuklarımızın güvenli ortamda huzurla oynayacağı, hemşehrilerimizin de günün yorgunluğunu atabileceği mekanlar kazandırmak.” dedi.

Parkın bölgenin ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Başkan Keskin, “Sultanbeyli’de hedefimiz bu dönemde daha da yüksek. Tüm mahallelerimize imkanlarımız doğrultusunda daha fazla yeşil alan ve park yapmak arzusundayız. İnşallah bu hedefimize ulaşacağız. Bu parkımızın yanı sıra Yavuz Selim Mahallemizde oluşturduğumuz rekreasyon alanının da yapımı devam ediyor. Bu projenin halkımıza yeni bir nefes alanı oluşturacağını düşünüyoruz. Diğer taraftan şehrimizin kuzeyinde ve güneyinde mesire alanları yaparak hemşehrilerimizi daha fazla yeşille buluşturacağız.” şeklinde konuştu.

Parkın Özellikleri

Toplam alanı 1230 metrekare olan parkın içinde oyun alanları, kamelyalar, basketbol sahası, yeşil alan, amfi, oyun grupları yer alacak.