Eğitim
  • Şubat 11, 2021

Sultanbeyli Yeni Bir Eğitim Yuvası Daha Kazandı

Eğitim yatırımlarını hız kesmeden sürdüren Sultanbeyli Belediyesi, bu alandaki çalışmalarına bir yenisini ekledi. Belediye, kendi öz sermayesiyle Orhan Gazi İmam Hatip Ortaokulunu ilçeye kazandırdı.

“Eğitimde marka kent” olma idealine güçlü adımlarla ilerleyen Sultanbeyli Belediyesi, eğitime yönelik çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Bu kapsamda da Orhan Gazi İmam Hatip Ortaokulunun inşası tamamlandı. Sultanbeyli Belediyesinin kendi öz sermayesiyle inşasını tamamladığı yeni eğitim yuvasında 12 derslik, 2 uygulama sınıfı, laboratuvar bulunuyor.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin güçlü yarınların, nitelikli eğitime bağlı olduğunu vurgulayarak, “Eğitime yapılan her yatırım aslında ülkemizin geleceğine yatırımdır. Dolayısıyla Sultanbeyli Belediyesi olarak eğitim alanına büyük bir hassasiyetle yaklaşıyoruz. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin yarınlara iyi bir şekilde hazırlanması için ilçemize eğitim yuvaları kazandırmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz aralık ayında bir okulumuzun temelini atmıştık. Çalışmaları hızla devam ediyor. Belediyemizin öz sermayesiyle inşa ettiğimiz Orhan Gazi İmam Hatip Ortaokulumuzun da yapımını tamamladık. Gayemiz tüm evlatlarımızın iyi bir geleceğe sahip olması. Bu açıdan ilçemize yeni bir okul kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.