Güncel
  • Mart 23, 2021

Sultanbeyli Belediyesi Fidanlarla Yarınlara Nefes Oluyor

Sultanbeyli Belediyesi, ilçeye yeşil alan kazandırma çalışmalarını sürdürüyor. 21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla Belediye Başkanı Hüseyin Keskin öncülüğünde ilçede birçok fidan dikildi.

Doğaya ve yeşile önem veren uygulamalar hayata geçiren Sultanbeyli Belediyesi, Orman Haftası dolayısıyla Polonez Caddesi’nde fidan dikimi gerçekleştirdi. Başkan Keskin’in de dikim yaptığı programda onlarca fidan toprakla buluştu.

Sultanbeyli Belediyesi, ilçeye daha fazla yeşil alan kazandırmak amacıyla bir de kampanya başlattı. https://sultanbeyli.bel.tr/hediye-fidan web sitesi linki üzerinden başvuru formunu dolduran ilçe sakinlerine çınar, erguvan, ıhlamur fidanları hediye edilecek.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Sultanbeyli’mizi her geçen gün güzelleştirmeye, yeşil alanlarımızın sayılarını artırmaya devam ediyoruz. Orman Haftası dolayısıyla bugün ekiplerimizle birlikte fidan dikimi gerçekleştirdik. Doğa, yarınlarımıza bırakacağımız en kıymetli hazinedir. Sultanbeyli Belediyesi olarak bu düşünceyle yarınlarımıza yatırım yapıyor; çevremizi, doğamızı korumaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. İlçemizde yeşil alanlarımızı daha da artırmak için hemşehrilerimize çınar, erguvan ve ıhlamur fidanları hediye ediyoruz. https://sultanbeyli.bel.tr/hediye-fidan üzerinden başvuru yapan her vatandaşımızın evine fidanlarını ulaştırıyoruz. Yaptığımız bu kampanyayla Sultanbeyli’mizi hep birlikte yeşillendirecek, her fidanla yarınlarımıza nefes olacağız.” şeklinde açıklama yaptı.