Güncel
  • Mayıs 8, 2020

Minik Dostlarımız da Unutulmadı

Sultanbeyli Hayvanseverler Platformu beslenme istasyonlarına mamalar bırakarak minik dostlarımızı beslemeye devam ediyor.

Sultanbeyli Belediyesi tarafından kurulan Hayvanseverler Platformu, sokak hayvanları için daha önce oluşturulan beslenme istasyonlarına mamalar bıraktı. Platform üyeleri önce veterinerlik şefliğinde Belediye Başkan Yardımcısı Gülten Terzi ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Daha sonra gönüllüler istasyonlara mamalar bırakmak için veterinerlik şefliğinden hareket etti. Birçok notada bulunan istasyonlara mama ve su bırakıldı.

Düzenli aralıklarla bu işlemi gerçekleştirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Sokak hayvanları için daha önce bir platform oluşturmuştuk. İlçemizdeki gönüllülerimizle birlikte hareket ediyoruz. Sultanbeyli’nin birçok noktasına sokak hayvanları için beslenme istasyonları koyduk. Düzenli olarak bu istasyonlara mamalar bırakıyoruz. Minik dostlarımızı bu süreçte de mağdur etmemek için yoğun çaba gösteriyoruz.” şeklinde konuştu.