Güncel
  • Mayıs 17, 2019

Mecidiye Mahallesi İftarda Buluştu

İftar sofraları Mecidiye Mahallesi’ne kuruldu. Binlerce komşu aynı anda kurulan iftar sofralarıyla oruç açtı.

Mahalle iftarlarının ilki Mimar Sinan Mahallesi’nde gerçekleşti. İkinci iftar adresi ise Mecidiye Mahallesiydi. Binlerce kişi aynı anda iftar yaptı. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin iftar programında yaptığı konuşmada, mahalle sakinlerine müjde verdi. “Sultanbeyli’nin gelişip kalkınması için var gücümüzle çalışıyoruz” diyen Başkan Keskin, “Sultanbeyli Belediyesi olarak düzenlediğimiz gönül soframıza hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz. İlk iftarımızı Mimar Sinan Mahallesi’nde yaptık. Bugün siz değerli hemşehrilerimizle bir aradayız. Ramazan ayımızın bereketli geçmesini niyaz ediyorum. Her yıl gönül sofralarımızı kuruyoruz. Birliğimizi, beraberliğimizi pekiştiriyoruz. İlçemizin tüm renklerini bir araya getiriyoruz. Burada güzel bir kardeşlik atmosferi var.” dedi.

31 Mart seçimlerine de değinen Başkan Keskin, ilçe sakinlerine teşekkür etti. “Ekibimizle birlikte ilçemize hizmetlerimize devam edeceğiz” diyen Başkan Keskin, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Binali Yıldırım’a İstanbul’da en büyük desteği ilçemiz verdi. Hepinize teşekkür ediyorum. 23 Haziran’da seçimi yeniliyoruz. Sayın Binali Yıldırım’a desteklerinizi bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

İlçe Kaymakamı Metin Kubilay da yaptığı konuşmada Ramazan’ın ve mahalle iftarlarının manevi atmosferine değinerek emeği geçenlere teşekkür etti.

AK Parti İlçe Başkanı Ali Tombaş da mahalle sakinlerinin Ramazan ayını tebrik etti, mahalle iftarlarının birlik ve beraberliği pekiştirdiğini vurguladı.