Kültür-Sanat
  • Mayıs 16, 2019

Mahalle İftarları Mimar Sinan İle Başladı

Sultanbeyli Belediyesi Ramazan’ın gelmesiyle; komşuların buluştuğu, Ramazan sevincinin birlikte paylaşıldığı mahalle iftarları düzenliyor. Artık bir gelenek haline gelen mahalle iftarlarının ilki Mimar Sinan Mahallesi’nde yapıldı. Basra Caddesi saatler öncesinden hazırlandı, masalar kuruldu. Binlerce kişi aynı anda oruç açtı, dua etti. İlk mahalle iftarına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da katıldı.

Ramazan Sultanbeyli’de ruhuna uygun olarak yaşanmaya devam ediyor. Birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinin sergilendiği Sultanbeyli’de mahalle iftarları Mimar Sinan Mahallesi ile başladı. Basra Caddesi’nde yapılan iftar programına binlerce mahalle sakini katıldı.

Çocuklar İçin Program Düzenlendi

Çocukların Ramazan’ın manevi ikliminden faydalanması için Sultanbeyli Belediyesi, iftar öncesinde çocuklar için şenlik düzenledi. Hacivat ve Karagöz, ibiş, orta oyunu ve çocuk ilahilerinin yer aldığı programda çocuklar hoş vakit geçirdi.

Mahalle iftarında konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, gönül sofralarını her mahallede kuracaklarını ifade etti. Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Keskin, “Bizleri Ramazan ayının bu gönül sofralarına ulaştıran Rabb’ime hamdediyorum. Rabbimden Ramazan Bayramı’na da inşallah bu şekilde bizleri ulaştırmasını niyaz ediyorum. Cennet vatanımızın bağımsızlığı ve güvenliği için şehit düşen şühedamızı rahmet ve minnetle bu mübarek Ramazan ayında yâd ediyorum. Gazilerimize şifalar diliyor, sağlıklı bir ömür temenni ediyorum. Aynı zamanda 31 Mart mahalli idareler seçimlerinde tekrardan bu kardeşinize destek verdiğiniz için hepinize şükranlarımı sunuyorum. Seçimlerin ülkemiz, milletimiz ve İslam âlemi açısından hayırlara vesile olmasını diliyor, hızla gelişmekte ve kalkınmakta olan ilçemizin bu ivmesinin devam edeceğini özellikle ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin YSK tarafından iptal edilmesine de değinen Başkan Keskin, “Yüksek Seçim Kurulu tarafından alınan karar neticesinde yenilenecek olan İstanbul seçimlerinin de ülkemize, milletimize ve ilçemize hayırlar getirmesini diliyorum. Bakanlığı, Başbakanlığı ve Meclis Başkanlığı dönemlerinde önemli projeleriyle milletimizin takdirini toplayan; hizmetleriyle Türkiye’mize değer katan Sayın Binali Yıldırım’a Sultanbeyli, yine en büyük desteği verecektir. “Gönülden Gönüle” diyerek bu sene de kardeşlik sofralarında buluşacağız. Birlik ve beraberliğimizi daim kılacağımız, kardeşliğimizi pekiştireceğimiz bu sofraların anlamı bizim için büyük. Nice Ramazan aylarında sizlerle bu sofralarda buluşmayı Rabbimden niyaz ediyorum. Kardeşliğinizi, duanızı, desteğinizi özellikle esirgememenizi temenni ediyorum.” dedi.