Güncel
  • Temmuz 9, 2022

Kurban Bayramı Sultanbeyli’de Huzurla Geçiyor

İslam coğrafyasının sevinçle beklediği Kurban Bayramı başladı. Günler öncesinden hazırlanan Sultanbeyli Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nde bayram namazı kılındı ve ardından kurban kesim işlemleri başladı. Alanda vatandaşlarla birlikte bayram namazını kılan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, namazın ardından vatandaşlarla bayramlaştı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Sultanbeyli’de de Kurban Bayramı sevinci yaşanıyor. Bayram öncesinde Kurban Satış ve Kesim Merkezini hazırlayan Sultanbeyli Belediyesi, bayramın da sorunsuz geçmesi için tüm imkânlarını seferber etti. Bayramın huzur ve sevinci tüm Sultanbeyli’de hissedildi.

Beş Kesim Ünitesi Bulunuyor

Kurban satıcıları ve vatandaşlar için tüm ayrıntıları düşünen belediye; alanda mescit, berber, banyo, wc, dinlenme noktası ücretsiz wifi gibi hizmetler sunuyor; hijyen koşullarının sağlanması açısından alan düzenli olarak ilaçlanıp temizleniyor.

Beş kesim ünitesinin bulunduğu alanda, vatandaşların belli bir düzenle kesimleri problemsiz şekilde gerçekleşti. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Tüm İslam coğrafyasının Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Sultanbeyli Belediyesi olarak bu sene de vatandaşlarımız için oluşturduğumuz kurban satış ve kesim merkeziyle hizmet veriyoruz. Beş ünitemiz bulunuyor ve hamdolsun bir sorun yaşanmadan bu sene de kurban ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Ben tekrar tüm hemşehrilerimin bayramını tebrik ediyor, her birine sağlıklı günler diliyorum.” dedi.