Güncel
  • Nisan 15, 2020

“Hayat Paylaşınca Güzel”

Sosyal belediyeciliğe önem veren Sultanbeyli Belediyesi ihtiyacı olanlar ile imkanı olanı bir araya getirmek için pazar alanlarına “İyilik Durakları” yerleştirdi.

“Hayat Paylaşınca Güzel” mottosuyla projeyi başlatan belediye; pazar alanlarının giriş ve çıkış noktalarına yardımsever vatandaşların ihtiyacı olanlar için gıda malzemeleri bıraktığı duraklar oluşturdu. “İhtiyacı olan alsın, imkânı olan assın” sözünün yer aldığı duraklardan ihtiyaç sahibi vatandaşlar rahatlıkla malzeme alıyor.

Yaşanan bu zor süreçte paylaşmanın, yardımseverliğin önemli olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Dünya olarak zor bir sınavdan geçmekteyiz. Bu süreçte kendimiz ve sevdiklerimizin sağlığı için tedbiri elden bırakmamalı, her birimiz kurallara uymalıyız. Geçirdiğimiz bu süreçte Sultanbeyli Belediyesi olarak ilçemizde bir iyilik hareketi başlattık. İhtiyacı olan vatandaşlarımızla imkânı olan vatandaşlarımızı bir araya getiriyoruz. Hayır ve iyilik konusunda birbirimizle yarışmamızı öğütleyen bir inanca sahip olarak hayata geçirdiğimiz projeyi ayrıca anlamlı buluyorum. Hareketimize katılan tüm hayırsever vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Hayat paylaştıkça güzel.” şeklinde değerlendirme yaptı.