Eğitim
  • Ocak 20, 2019

Diplomasız Kimse Kalmasın Projesi Meyvesini Verdi

Sultanbeyli Belediyesi ve Kültürlü Gençlik Derneği tarafından hayata geçirilen Diplomasız Kimse Kalmasın projesi kapsamında 144 açık ortaokul ve 70 açık lise öğrencisi başarı belgesi aldı.

Sosyal projelere önem veren Sultanbeyli Belediyesi, Kültürlü Gençlik Derneği ile anlamlı bir proje gerçekleştiriyor. Çeşitli sebeplerle okuluna ara vermiş ya da bırakmış bireyler, Diplomasız Kimse Kalmasın Projesi kapsamında yeniden eğitim hayatına kazandırıldı.

Proje kapsamında başarılı olanlar yapılan törenle başarı belgelerini Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in elinden aldı. Belge takdim töreninde konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “ Kültürlü Gençlik Derneğimizle bir hayalin peşine düşüp bugünlere geldik. Hayalin peşine düşmemize vesile olan derneğimize ve yönetimine teşekkür ediyorum. Milli Eğitim ve Halk Eğitim camiasina teşekkür ediyorum.” dedi. Öğrencilerin desteklerinin kendilerini yeni projelere sevk ettiğini belirten Başkan Keskin, “Bizler Sultanbeyli’nin ana konularını çözdük. Mülkiyet meselemiz önümüzde engeldi artık o konuda tarihin tozlu raflarına kalktı. Tebligatlarını alıp belediyemize başvuru yapan vatandaşlarımıza tapularını dağıtıyoruz. Sizlerin desteğiyle birlikte eğitimle hemhal olan, kültürle-sanatla uğraşan, bu alanda İstanbul’da kendine ilk sıralarda yer bulan bir belediye olduk. Bunu birlikte başardık.” ifadelerini kullandı.

Kültürlü Gençlik Derneği Başkanı Bekir Kaplan da yaptığı konuşmada desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e ve öğrencilere teşekkür etti. Güzel bir amaç için mücadele verdiklerini vurgulayan Kaplan, başarılı olan öğrencileri görmenin mutluluk verici olduğunu kaydetti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar da bir selamlama konuşması yaparak eğitimin ve bu projenin önemine değindi.

Proje kapsamında 144 açık ortaokul ve 70 açık lise öğrencisi başarı belgesi aldı.