Güncel
  • Mart 18, 2019

Zaferin 104. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı Sultanbeyli’de coşkuyla kutlandı. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde özel etkinlik düzenlendi ve ardından şehit yakınları ve gaziler onuruna program yapıldı.

Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde Anafartalar İmam Hatip Ortaokulu tarafından anma programı düzenlendi. Ardından Belediye Başkanı Hüseyin Keskin şehit aileleri ve gazilerle buluştu.

Başkan Keskin programda yaptığı konuşmada zaferin 104. yıl dönümünü kutladı. Şehitlere rahmet, gazilere şifalar dileyen Başkan Keskin, “Şehitlerimizin bıraktığı mirasa kararlı şekilde sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Milletimiz tarih boyunca şehit ve gazilerimizin yolundan ilerledi.” dedi.

İlçe Kaymakamı Metin Kubilay yaptığı konuşmada, “Bu toprakları bize vatan olarak bırakan, devletimizin, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle minnetle anıyorum. Aziz milletimiz vatanımız ve bayrağımız söz konusu olduğunda gerekirse şehadet mertebesine ulaşmaktan ya da gazi olmaktan asla ve asla çekinmemiştir.” şeklinde konuştu.