Kültür-Sanat
  • Ocak 19, 2020

Başkan Keskin “Film Ekibini Kutluyorum”

17 Ocak’ta seyirciyle buluşan Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı adlı filmi, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin sinemada filmin oyuncuları ve gençlerle izledi.

Kuruluş Osman ve Diriliş Ertuğrul’un yapımcısı Mehmet Bozdağ tarafından yapımcılığının üstlenildiği Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı adlı film, sinemaseverlerden tam not almaya devam ediyor. Sultanbeyli’de de gösterime giren filmi Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, oyuncular ve gençlerle birlikte izledi.

Filme ilişkin değerlendirmelerini yapan Başkan Keskin, sürükleyici bir çalışma olduğunu ifade ederek, “Bizi geçmişimizden, kültürümüzden koparmaya çalışanlara karşı sanat alanlarında büyük bir mücadele veriyoruz. Necip milletimizi, geçmişimizi, kültürümüzü yansıtan çalışmalar her zaman desteklenmelidir. Bizler, bugün gençlerimizle ve filmde yer alan sanatçılarımızla projeyi izledik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Filmin konusuna da vurgu yapan Başkan Keskin, “Aziz milletimiz her zaman mazlumların yanında olmuştur. Film adaletiyle ve hoş görüsüyle cihana örnek olan milletimizi, mazimizi çok iyi yansıtmış. Bundan dolayı ekibi ve yapımcısını kutluyorum.” dedi.

Gençler Ünlü İsimlerle Buluştu
Sultanbeyli’de ki gösterime Emre Kıvılcım, Sezgin Erdemir, Levent Özdilek, Serdar Gökhan, Selda Alkor, Hamit İşitman, Atilla Güzel, Mustafa Zeren ve Erhan Ünlütürk sinemaseverlerle buluştu. Film gösteriminin ardından hayranlarıyla fotoğraf çektiren oyuncular, ilgiden oldukça memnundu.

Film gösteriminden önce dombra şarkısının söz ve müzik yazarı Arslanbek Sultanbekov, dinleyiciler için efsane şarkısını seslendirdi.

40’tan Fazla Ülkede Gösterime Giriyor
Yapım tasarımıyla Türk sinemasında yeni bir dönemi başlatacak olan Bozdağ Film, ‘Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı’nda izleyiciyi Osmanlı akıncılarının dünyasına götürüyor. Film; Türkiye’nin hemen ardından ABD, Kanada, Şili, Meksika, Avustralya, Japonya, Güney Kore, İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda, İtalya, Rusya, Güney Afrika, Hindistan, Endonezya, Malezya, Katar, Şili, Azerbaycan, Kazakistan gibi 40’tan fazla ülkede gösterime girecek.