Eğitim
  • Kasım 30, 2022

Aydos Diriliş Nesli Okumaları Devam Ediyor

Sultanbeyli Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 6 yıldır devam eden Aydos Diriliş Nesli Okumaları programının bu ayki konuğu Üstat Sezai Karakoç’un “Yitik Cennet” kitabıyla Saadettin Acar oldu.

Sultanbeyli Belediyesinin gençleri yazarlarla buluşturduğu Aydos Diriliş Nesli Okumaları devam ediyor. 6 yıldır süren programın bu ayki konuğu Saadettin Acar oldu. Yazar Acar, Üstat Sezai Karakoç’un Yitik Cennet kitabı üzerine gençlerle söyleşi gerçekleştirdi. Sezai Karakoç’un mütefekkir ve önemli bir şair olduğunu ifade eden Saadettin Acar, “Üstat dava adamıydı. Tutarlı biriydi, tertemiz ve dürüst bir hayat sürdü. İdealleri vardı. Fikirlerinin kuşaktan kuşağa aktarılacağına inanıyorum.” dedi.
Programa katılan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Gençlerimiz için programlar düzenlemeye, projeler üretmeye devam ediyoruz. 6 yıldır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Aydos Diriliş Nesli Okumaları programlarını düzenliyoruz. Her ay bir yazarımızın kitabını gençlerimize dağıtıyor ve sonraki ay yazarımızı okuyucularıyla buluşturuyoruz. Gençlerimizi merkeze alan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Geçtiğimiz hafta Genç Akademi’mizin açılışını yaptık ve gençlerimizin hizmetine sunduk. Yakın zamanda diğer projelerimizi de sizlerin hizmetine açacağız.” dedi.