Mülkiyet
  • Şubat 27, 2019

1561 Parselde İlk Tapular Hazır

9 mahalleyi kapsayan 1561 parselin ilk tapuları verilmeye başlıyor. En büyük parsel olan 1561, Hasanpaşa’dan başlayarak Necip Fazıl Mahallesi’nde sona eriyor.

110 yıllık mülkiyet sorunu çözüme kavuştu ve hak sahipleri tapularını almaya devam ediyor. 1331 ve 1337 parselde yapılan çalışmaların ardından tebligatlarını alıp başvuru yapanlara tapuları teslim edildi. Tüm parsellerde çalışmalar devam ediyor. Ölçümler biten 1561 Hamidiye Mahallesi etabı ve 1410 parsellerde askı süreçleri başladı.

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin mülkiyet ofisine süreçle ilgili bilgi almak için gelen vatandaşların sorularını cevapladı. Askı süreciyle ilgili bilgiler veren Başkan Keskin konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “1561 parsel en büyük parsel olma özelliği taşıyor. 9 mahallemizi kapsıyor. Şimdi bu parselimizde çalışmalarını tamamladığımız Hamidiye Mahallesi’nde askı sürecini başlattık. Diğer taraftan 1410 parselde askıya çıktı. Yapılan çalışmalar 1 ay boyunca askıda kalacak ve askı sürecinin ardından hak sahiplerine tebligatlar gönderilecek.” dedi. Hamidiye Mahallesi’nde tapuların verilmesinin ardından isteyenler ruhsatlı yapılarını yapabilecek.